Po Vodě - Pískoviště

[ Log In ]

Vítejte na mých experimentálních stránkách

Tyto stránky jsem si založil na pokusy a pokud se mi bude dostávat času a energie, rád bych na toto místo postupně přidával články a zajímavosti o tom co mám rád, tedy především o řekách jezerech přehradách zdymadlech, průplavech a lodích. Jak u nás tak ve světě.

Pokud při brouzdáním internetem zabloudíte až sem, neděste se chyb a nedodělků. To víte, pískoviště ... :-)

Stručná historie pískoviště

 

1.6.2011
Přidana mapa nedostavěného průplavu Saale - Elster u Lipska v Německu

Protože datový soubor pro mapu Dunaj-Odra-Labe se příliš rozrostl a jeho údržba začala být komplikovaná, napsal jsem generování datového souboru mapy z XML prostřednictvím XSLT šablony.

Pro tyto hrátky jsem si založil novou mapu průplavu Saale - Elster jako pískoviště.

Jedná se o velice zajímavý průplav, který se začal stavět ve 30. letech 20. stroletí a během války byla jeho výstavba zastavena těsne před dokončením. Dokončena byla polovina průplavu, včetně koncového přístavu v Lipsku, a druhá polovina zůstala rozestavěna. V takovéto podobě se zachoval do dneška, včetně rozestavěné plavební komory.

18.5.2011
Aktualizace obchvatu kroměříže a ostravského úseku D-O-L

Aktualizoval jsem vedení obchvatu Kroměříže, úsek průplavu v Ostravě-Přívoze a úseku kolem hraničních meandrů na Odře
8.2.2011
Aktualizace první etapy D-O-L

Konečně zase trochu času .. :-) Aktualizoval jsem první etapu podle nejnovějších informací a přidal viditelné zbytky Baťova průplavu v Otrokovicích (do druhé etapy)
30.10.2010
Dopracování oficiální Labské větve D-O-L v mapě

Doplnil jsem oficiální verzi Labské větve.
6.9.2010
Dopracování Labské větve D-O-L v mapě

Konečně jsem si našel trochu času a dodělal mapu průplavu Dunaj-Odra-Labe do téměř finální podoby. Doplnil jsem komorovou variantu Labské větve a oddělený splavný úsek Labe z Přelouče do Pardubic. Uvidíme jak (a kdy) se bude dařit dál, ale rád bych dodělal ještě oficiální zdvihadlovou variantu. Tak snad zase za půl roku :-)
9.3.2010
Vložení mapy do portálu

Přesunul jsem mapu ze statické html do aspx stránky a zařadil pod masterpage portálu. Učesal jsem také menu, které bylo potřeba nastylovat a ohackovat kvůli nekompatibilním prohlížečům, stejně jako lyout stránky. Mapau jsem zdokonalil tak, že je možno vypínat jednotlivé varianty průplavu či na jeho etapy klikem zazoomovat. No a dál na ní budu permanentně makat :-)
24.2.2010
Oživení homepage

Oživil jsem hlavní stránku, založil projekt a vložil do něj dříve staticky experimentálně psanou mapu průplavu Dunaj-Odra-Labe na GoogleMaps. K vidění je v sekci Mapy a permanentně se an ní maká :-)